Jak odzyskuje się długi

odzyskiwaniedlugow

2014-09-25 09:29
 Oceń wpis
   

 Oszczędzanie to bardzo ciężka do opanowania sztuka. Dużo rodzin, co roku planuje oszczędzać, aby wyjechać na wakacje albo na inny, wybrany dla siebie cel. Żeby efektywnie oszczędzać pieniądze trzeba trzymać się paru prostych zasad.


Zasady efektywnego oszczędzania
Najistotniejszą zasadą jest sporządzenie domowego budżetu. Z dobrze zaplanowanymi wydatkami jesteśmy w stanie dokładnie zaplanować ile i czy będziemy mogli odkładać na wakacje. Na zaspokojenie budżetu przeciętnej rodziny potrzebujemy mniej więcej 1500 złotych, w związku z tym niemal każda rodzina jest w stanie uzbierać na minimum jeden wyjazd w ciągu roku. 

Aby to jednak było możliwe musimy, miesięcznie odkładać kwotę, która będzie przekazana na ten cel. Dużo łatwiej przecież każdego miesiąca odkładać kwotę rzędu 150-200 złotych niż jednorazowo zapłacić 2 tysiące złotych. 

Następnym dobrym sposobem na załatanie budżetu jest dodatkowa praca, z której wszystkie przychody trafią do specjalnej puli.

To czy stać nas na rodzinne wakacje uzależnione jest co więcej od tego jak je zaplanujemy. Nie ma wątpliwości, iż pobyt na polu namiotowym może być o wiele tańszy niż noclegi w hotelu. Dodatkowo pobyt na łonie natury może być w takim przypadku dużo mocniej odczuwalny. Wakacje powinno się ponadto wcześniej zaplanować, wiadomo im później, tym mniej dobrych okazji. Najlepsze oferty możemy znaleźć na przełomie stycznia i lutego. Wrzesień to idealny miesiąc na zorganizowanie i rozpoczęcie wdrażania budżetu domowego, który umożliwi uzbierać nam na urlop.
Tagi: oszczędzanie, planowanie
kategoria: Ogólne