Jak odzyskuje się długi

odzyskiwaniedlugow

2014-11-28 12:17
 Oceń wpis
   

Bardzo szybko liderem na polskim rynku stała się firma KRUK. Windykacja w KRUKU jest już dla nas czymś naturalnym. Firma posiada placówki w całej Polsce, jednak najbardziej znana jest siedziba dolnośląska, czyli firma KRUK Wrocław, bo właśnie tam wszystko się zaczęło.

 

Początki KRUKA

Osobą, która powołała do życia firmę, wraz z innymi założycielami, był Piotr Krupa, który od roku 2003 jest prezesem zarządu spółki. Sama firma pojawiła się na polskim rynku w 1998 r. i wystartowała z impetem, bo już w 4 lata później wzbudzała szacunek. W latach tych KRUK zajmował się przede wszystkim obsługą portfeli masowych oraz budową kancelarii prawnej, wyspecjalizowanej we wspieraniu postępowania sądowego i egzekucji komorniczej. Lata mijały, a wciąż są to dwa podstawowe filary działalności firmy.

 

KRUK za granicą

W roku 2005 KRUK przekształca się w spółkę akcyjną, przystępuje do Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych i współtworzy Kodeks Dobrych Praktyk Windykacyjnych. Niesłychanie ważny był rok 2007, kiedy KRUK rozszerzył swoja działalność poza granice naszego kraju i założył swoją siedzibę również w Rumunii. Po sukcesie w Rumunii, firma rozpoczęła również swoją działalność w Czechach i Słowacji w roku 2012.

 

Działania marketingowe

Swoją popularność KRUK zawdzięcza również działaniom marketingowym, jakie prowadził. W akcji Nasze Długi zachecał do poszerzania swojej świadomości finansowej. W 2010 roku powstała platforma e-KRUK.pl, gdzie klienci firmy mogli być na bieżąco ze swoimi sprawami.

 

KRUK w internecie i zmiana logo

Dla nas najważniejszy okazał się rok 2013, kiedy to uruchomiony został portal VERIF.pl, gdzie można sprawdzić wiarygodność swoich kontrahentów. W bieżącym roku zmianie uległo logo firmy oraz KRUK otworzył się na rynek niemiecki dzięki spółce KRUK Deutschland GmbH.


Fakt, że KRUK jest największą firmą windykacyjną w Polsce nie dziwi, kiedy w wielu miastach Polski idąc ulicą, widzimy jego charakterystyczne logo. KRUK nie próżnuje i jak widać podbija inne kraje europejskie.

Tagi: windykacja, firma windykacyjna
kategoria: Ogólne


2014-09-02 10:23
 Oceń wpis
   
Dużo osób myśl o windykacji przysparza o dreszcze. Dzieje się tak z powodu takiego, że nie znamy celu jaki przyświeca windykacji. Celem takiej firmy nie jest zajęcie naszego zadłużenia. To są prawa komornika, z którymi windykatorzy bardzo często są myleni. Celem windykacji jest doprowadzenie do porozumienia obu skłóconych stron bez doprowadzania do egzekucji

Jeśli więc jesteśmy dłużnikami, nie powinniśmy unikać kontaktu z windykacją. Jej celem jest pomóc nam spłacić należności, a nie uprzykrzać życie.

Jak może nas wspomóc firma windykacyjna?

Windykator jest pośrednikiem między dłużnikiem a wierzycielem. Jego zadaniem jest ustalenie sposobu spłaty zadłużenia na takie, które będą zarówno wykonalne dla dłużnika, a również wystarczające dla wierzyciela. Z reguły podczas czynności windykacyjnych dług rozkładany jest na nisko oprocentowane raty. 

Uniknij komornika!

Unikanie kontaktu z firmą windykacyjną zawsze prowadzi do przyznania tytułu wykonawczego i zajęcie się sprawą przez sądowego komornika. Ten ze względu na szeroki zakres możliwości może skutecznie ściągać dług.

Jeżeli chcesz uniknąć odebrania domu, licytacji komorniczych Twojego majątku, zajęcia Twojego wynagrodzenia, warto skontaktować się windykatorem i razem ustalić dogodny sposób spłaty. Przeważnie kontakt z firmą windykacyjną pozwala uniknąć odwiedzin komornika.
 
Tagi: długi, windykator, firma windykacyjna, komornik sądowy
kategoria: Ogólne